O nás

Sodovkárna Kolín je rodinný podnik s více než stoletou tradicí. Hlavním předmětem podnikání je výroba nealkoholických nápojů. Limonády vyrábíme dle receptur, jež si v naší rodinné firmě předáváme již čtvrtou generaci. K výrobě jsou používány jen ty nejkvalitnější suroviny od předních evropských dodavatelů.

Co nabízíme?

V současné době nabízíme čtrnáct příchutí limonád v různých spotřebitelských baleních. Výrobky distribuujeme převážně přes autorizované velkoobchodní partnery. V regionu zavážíme prodejny a restaurační zařízení napřímo.

S limonádami Koli se nejčastěji setkáte ve vratných skleněných lahvích o objemu 0,33 litru, PET lahvích o praktickém objemu 0,5 litru či dvoulitrovém rodinném balení. Dále nabízíme limonády Koli v sudech KEG o objemu 30 a 50 litrů, které jsou vhodné hlavně pro gastronomická zařízení. V rámci zkvalitnění služeb nabízíme restauračním zařízením Program Gastro, který oceňují jak majitelé restaurací, tak i samotní zákazníci. 

Historie společnosti 

Výroba nápojů se v Kolíně datuje od roku 1886, kdy bývalý závod bratří Fischerů na výrobu řepkového oleje koupil Josef Kocvera a továrnu přestavěl na výrobnu sodové vody. V roce 1912 koupil firmu od tehdejšího majitele Františka Růžičky Otakar Vavruška, který podnik rozšířil o výrobu limonád, lihovin, octa a o prodej vína. Jeho nástupce JUDr. Vladimír Vavruška pak nadále rozšířil výrobu o velkoobchod. Po znárodnění podniku v roce 1948 se vyráběly pouze nealkoholické nápoje a velkoobchod byl zrušen.

V roce 1991 restituuje objekt ve velmi špatném stavu původní majitel. Jeho syn Ing. Pavel Vavruška zároveň odkupuje technologické zařízení, suroviny a obaly, aby mohl pokračovat ve výrobě. Obnovuje činnost velkoobchodu a zavádí vlastní rozvoz zboží. Postupně opravuje a rekonstruuje budovy, přistavuje sklad hotových výrobků, modernizuje technologii stáčení do skla a rozšiřuje výrobu o linku PET. Začíná se tak novodobá historie firmy. V souvislosti se změnami situace na trhu výrobků s nealkoholickými nápoji se z původně regionálního výrobce stává jeden z předních dodavatelů cenově dostupných nápojů ve vratném skle v České republice.

Image 0 - Koli Sodovkárna 1895
Koli Sodovkárna 1895
Sodovkárna 1895
Image 1 - Koli Zaměstnanci 1912
Koli Zaměstnanci 1912
Zaměstnanci 1912
Image 2 - Koli Historie
Koli Historie
Historie
Image 3 - Koli Etiketa
Koli Etiketa
Etiketa
Image 4 - Koli Reklama
Koli Reklama
Reklama
Image 5 -

Image 6 - Koli - administrativa
Koli - administrativa
Administrativa
Image 7 - Koli - Dvůr
Koli - Dvůr
Dvůr
Image 8 - Koli Výroba
Koli Výroba
Výroba
Image 9 - Koli - vykladač lahví
Koli - vykladač lahví
Vykladač lahví
Image 10 - Koli - výrobní linka
Koli - výrobní linka
Výrobní linka
Image 11 - Koli - výrobník nápojů
Koli - výrobník nápojů
Výrobník nápojů
Image 12 - Koli - dopravník lahví
Koli - dopravník lahví
Dopravník lahví
Image 13 - Koli - linka KEG
Koli - linka KEG
Koli - linka KEG
Image 14 - Koli - linka KEG
Koli - linka KEG
Koli - linka KEG
Poptávka